Польща і до війни сприяла переїзду українських айтішників, каже Тарнавський. Програма Business Harbour, наприклад, дозволяла українцям швидко зробити візу і переїхати у Польщу з родиною. За цією програмою також можна знайти компанії, які шукають українських спеціалістів. Середня зарплата розробника в Україні становить $2300 на місяць (після оподаткування), згідно з даними опитування за червень 2020 року.

Скільки отримує Middle розробник

ІТ-спеціалісти в Україні та Польщі мають схожі зарплати, розповідає Волкова. У польських інженерів-початківців зарплата часто більша, ніж в українських – $2200 на противагу $1500. Приблизно на такому ж рівні зарплати розробників рівня Tech / Team Lead ($5000) і QA Managers ($4500). 2016 року на купівлю нових автомобілів IT-фахівці витратили 13 млн $ (загалом було придбано 459 авто), і ще 6,2 млн $ — на вживані авто. Витрати ІТ-спеціалістів на обслуговування машин склали 15 млн $. Слід зауважити, що 94% опитаних вкладали в нерухомість власні заощадження.

Найбільш Високооплачувані

JavaScript — мова програмування #1 в Україні, нею як основною користується 24% розробників, як додатковою — 41%. Розподіл розробників за віком у червні 2020-го залишається стабільним, якщо порівнювати з минулими хвилями опитування. Медіана — 28 років, мода— 25 років (7,3%). https://wizardsdev.com/ Серед опитаних розробників найбільша частка Software Engineers (46%), далі йдуть категорії Senior Software Engineers (24%) та Junior Software Engineers (17%). Порівняно з минулими періодами значно скоротилася кількість Junior Software Engineers, до рівня грудня 2014 року.

Питання легалізації команди та отримання ними посвідок на проживання можна вирішувати вже після того, як команда переїде. Серед незручностей, за словами Седлера, вимога підписувати договори на декілька років. Альтернативою є договори про тимчасову оренду – «сабліз» – з іншими компаніями. Українські ІТ-компанії, зокрема SoftServe, Eleks та Intellias, давно побачили потенціал в польському ринку.

Скільки Заробляють Pm, Дизайнери, Hr Та Топи? Свіжий Рейтинг Зарплат В It

Для SE рівень зарплати зростає з рівнем знання англійської від $1500 до $2200, або на +$700. Для Senior SE діапазон ще більший — від $3000 до $3850, або на +$850. Як і за результатами попереднього опитування, найвищі середні зарплати серед випускників ДонНТУ, КНУ ім. У червні 2020 року до цього списку приєднався ОНУ ім. У розрізі посад ми спостерігаємо падіння зарплатні System Architect на $200 і Senior SE — на $100 та збільшення зарплати Team/Technical Lead на $150. У Software Engineer та Junior SE вже третє опитування поспіль середня зарплата не змінюється.

Кстати, для позиций типа Solution Architect можно, наверное, шкалу сместить вправо на пару пунктов. І ще немало чув особисто про сініор розробників з діапазоном 4-5к чистими. Рівно стільки, скіль за їх послуги будуть готові платити замовники і за скільки вони зможуть себе продати. Чому їх поєднали в одну позицію в опитуванні? Всі мої знайомі значно завищують свої заробітні плати при особистому спілкуванні.

Javascript: Фреймворки Та Додаткова Мова Програмування

Зарплати українських IT-фахівців — як технічних, так і нетехнічних спеціальностей — продовжили зростати в другій половині 2021 року. Найбільше — у керівників компаній, РМ високого рівня, фахівців з DevOps/SRE і Data Science. Найчастіше зростання стосувалося Senior і Lead. $, більш популярне таксі — на нього витрачено 3,5 млн $.

  • «Раніше високі податки зупиняли багатьох українських айтішників від релокації», – каже Чорний.
  • До того ж компанії у Польщі більш багатонаціональні, ніж в Україні.
  • Усі зарплати вказано в доларах США (за курсом міжбанку), чистими (після сплати податків).
  • Якщо ви асоціюєте словоа «мова» виключно з українською мовою, то у мене для вас погані новини.
  • «Приїзд українських айтішників – добре для польського ринку, але може нашкодити українській економіці, якщо після війни українці не повернуться», – каже Тарнавський.

За результатами червневого опитування, частка розробниць становила 9%, цей показник збільшується щороку — на 2 п.п. Відмінність польського ринку від українського для ІТ-спеціаліста – вищі податки. Першим обрали Вроцлав через розвинену транспортну інфраструктуру та велику кількість сучасних офісних центрів, каже Колодяжний.

Зарплати Українських Pm, Hr, Devops, Data Scientists Та Інших Іт

Варто зазначити, що цієї хвилі TechLeads і TeamLeads об’єднано в одну категорію, історичні дані переглянуто відповідно. Нагадаємо, що у попередніх двох статтях ми вже розглянули загальний портрет ІТ-спеціаліста ізарплати тестувальників. Інший інкубатор – Unicorn Hub протягом 4-х місяців надаватиме послуги стартапам зі східної Польщі без вимоги віддавати частку у компанії.

Інтерактивний Зарплатний Віджет

Я згоден(-на) з умовами використання сайту і політикою конфіденційності. Ми відправимо вам лист з посиланням для підтвердження. Для того, щоб зробити ваш профіль повноцінним, вкажіть вашу пошту. Їм зрозумілий наш менталітет, наша мотивація та потреби.

За B2B договором, ZUS і податки працівник сплачує самостійно. Для цього поляки часто наймають власних бухгалтерів та юристів, розповів Forbes засновник GoIT Антон Чорний. Релокацію потрібно почати з реєстрації юридичної особи та вибору місця розміщення команди. На реєстрацію та відкриття рахунків у банку зазвичай іде понад 2 тижні. У планах Wirex відкрити R&D-центр в польській Познані, а пізніше – в Литві, Латвії та Молдові. Матеріали з сайту можуть бути використані у некомерційних цілях з активним, видимим і відкритим до індексації посиланням.

Java: Фреймворки Та Додаткова Мова Програмування

Редакція не завжди поділяє точку зору журналістів. Думки на сайті можуть відображати власну точку зору автора. Цікаво, що 27,4% львівських IT-спеціалістів мають депозити в банках на загальну Вакансія DevOps Engineer суму 66,3 млн $, з яких 58 млн $ — це валютні вклади. Водночас 75,5% працівників сфери економлять кошти. Зароблене вони витрачають на нерухомість, банківські депозити та автомобілі.